english version wersja polska Write us
   

Discount

special prices see all


Categories



Newsletter


Store statistics


2 261 albums in the store
91% albums available in stock
26 950 samples of tracks
12 031 completed orders

Arcane | 33 1/3 Rpm

back
Arcane | 33 1/3 Rpm lupa
Bestseller
  • LABEL Neu Harmony
  • LABEL NUMBER NH034
  • PRINT DATE (RECORD DATE) 2004
  • MEDIA 1CD
  • PACKAGE PAPER BOX
  • Product code 004195
  • POPULARITY
10,68 EUR
8,86 EUR
Goods in stock

Zaczyna się mrocznie i tajemniczo, co ciekawe w tle słychać trzaski analogowej płyty. Czyżby to sentyment do brzmień analogowych z lat 70-tych? Poza tym mnóstwo tu analogowych elektronicznych klawiatur-organy humonda, mellotron itp. Czuć wyraźnie klimat niesamowitości mistycyzmu i grozy; tak charakterystyczny jak dla dzieł Tangerine Dream; Phaedra, Stratosfear czy Atem. Mrok przeplata się z motywami sekwencyjnymi - wszystko to doskonale wyważone i przemyślane.

  • 33 1/3 rpm pt1
  • 33 1/3 rpm pt2
  • Dr Wutzke's Psychedelic Wonder Machine
  • Silent Thief on a Desert Train
  • The Taxidermist

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.

Tak! Ja do tej pory tkwię w tej hipnozie o której pisze mój przedmówca. Lecz muzyka, którą oferuje nam zespół Arcane to najwspanialsza "hipnoza" w muzyce elektronicznej jaką można sobie wyobrazic. Naprawdę, nie sądzilem że spotka mnie jeszcze kiedykolwiek przyjemność słuchania muzyki, będącej kontynuacją najlepszego okresu w twórczośći Tangerine Dream. Słuchając wszystkich trzech płyt Arcane nie można wręcz zrozumieć, jak to możliwe żeby przy użyciu wyłącznie instrumentów analogowych można było stworzyć tak niesamowity klimat. Chociaż przypomnijmy sobie n.p Ricochet grupy Tangerine Dream a zrozumiemy że wcale nie są konieczne "Cyfrowe maszyny" aby stworzyć wartosciową EL-muzykę. Nie żaluję nawet "jednego grosza" który wydałem na zakup wszystkich trzech płyt Arcane bowiem uważam że jest to jedna z najlepszych rzeczy, która przytrafiła mi się w ostatnim czasie. Chciałbym pogratulować panom z Arcane tak szlachetnego elektronicznego rocka, i z niecierpliwoscią będe czekać na ich następne dzieła.

...

To trzecia znakomita płyta Arcane. Nowy album to dwuczęściowa suita tytułowa, oraz trzy krótsze kompozycje. Jak to w Arcane, zaczyna się mrocznie i tajemniczo co ciekawe w tle słychać trzaski analogowej płyty. Czyżby to sentyment do brzmień analogowych z lat 70-tych? Poza tym mnóstwo tu analogowych elektronicznych klawiatur-organy humonda, mellotron itp. Czuć wyraźnie klimat niesamowitości mistycyzmu i grozy; tak charakterystyczny jak dla dzieł Tangerine Dream; Phaedra, Stratosfear czy Atem. Mrok przeplata się z motywami sekwencyjnymi - wszystko to doskonale wyważone i przemyślane. Utwór trzeci Dr.Wutzk'es Psychedelic Wonder Machine to piękny prezent dla fanów Tangerine Dream. Pierwsze kilkadziesiąt sekund zaczyna się niemal identycznie jak Dr. Destructo Tangerine Dream z płyty Thief a 1981r. zaraz potem, utwór przeradza się w poteżną sekwencyjną galopadę - nasuwa się tutaj skojarzenie z utworem Cool Breeze of Brighton Tangerine Dream z płyty Antique Dreams z 2003r. Opuszczamy p sychodeliczną maszynę by wskoczyć do pustynnego pociągu, czyli pozycja nr.4 Silent Thief on a Desert Train. panowie z Arcane zaserwowali nam jazdę pociągiem w towarzystwie cichego złodzieja - jazda okraszona bogactwem brzmień basowych i pięknych hipnotyczno-sekwencerowych motywów, wyraźny tu wpływ albumu Flashpoint Tangerine Dream z 1984r. Dalej przechodzimy do finału - The Taxidemist - jak sugeruje tytuł to nawiązanie do okładki tego niezwłykłego albumu czyli - zaglądamy w oczy kozicy, baranowi? Początek utworu to kolejny el smaczek. Przez cały ten dla mnie cudnej urody kawałek przewija się motyw z filmowej płyty Firestarter Tangerine Dream z 1984r., a konkretnie dotyczy to utworu Charly the Kid. Dla mnie The Taxidermist to opus magnum tego dzieła - może dla tego,że jest tu ten niesamowity klimat przywołujacy najlepsze dokonania Edgara Froese i jego grupy. 33 1/3 RPM to obowiązkowa pozycja dla tych którzy od wielu lat nie mogą przebudzić się z i cały czas poddawani są hipnozie przez podobną muzykę.

Jarosław Galster

Album's tags: Arcane | 33 1/3 Rpm, Neu Harmony, Arcane, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk